Section50
Section00
Rick Ross
Rick Ross, foto: MediaPunch/BACKGRID USA/Forum
18.02.2021

Koncert Ricka Rossa w ramach serii Tiny Desk

Sprawdźcie 20-minutowy występ rapera.

Rick Ross dołączył do grona artystów, którzy zagrali koncert w ramach serii Tiny Desk radia NPR. Raper wziął udział w popularnym cyklu, który w lutym świętuje Black History Month. Jak przystało na artystę posługującego się często ksywką "Boss" reprezentant Florydy wystąpił na złotym tronie. To nie koniec wyjątkowości - jak podaje NPR był to dopiero drugi występ Rossa przy wsparciu live bandu.

Podczas koncertu, który odbył się w galerii należącej do pochodzącego z Miami artysty Rich B Caliente, Rick Ross zagrał swoje największe hity, takie jak "B.M.F." czy "Aston Martin Music" oraz ulubione utwory fanów, czyli m.in. "I’m Not a Star" i "Tears of Joy". Całość możecie zobaczyć i posłuchać na kanale NPR.

Rick Ross: Tiny Desk (Home) Concert / YouTube: NPR Music

Ostatnim albumem Rossa jest wydany w 2019 roku sequel klasycznego "Port of Miami". W 2020 roku raper udzielił się na projektach Freddiego Gibbsa, Busta Rhymesa, Teyany Taylor czy 2 Chainza. Z tym ostatnim zmierzył się również w ramach serii Verzuz organizowanej przez Timbalanda i Swizz Beatsa.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.