Section50
Section00
Rammstein
Rammstein, foto: Jens Koch/Universal Music
21.02.2021

Jak brzmiałoby "Enter Sandman" w wykonaniu Rammstein?

Bardzo możliwe, że właśnie tak...

Internet to istna kopalnia różnej maści mash-upów i oryginalnych interpretacji popularnych utworów muzycznych. Od teraz nie musimy zastanawiać się, jak brzmiałby "Enter Sandman" Metalliki, gdyby stworzył go Rammstein.

Muzyk-amator tworzący jako Denis Pauna postanowił wprowadzić w życie taki koncept i stworzył mały viral - wideo, w którym w stylu inspirowanym twórczością Rammstein wykonuje wielki hit "Enter Sandman" Metalliki. W ciągu kilku dni "What If Rammstein wrote Enter Sandman" zostało odtworzone już ponad 70 tysięcy razy.

Całością - zarówno muzyką, jak i wokalem - zajął się sam Pauna. Choć przy tłumaczeniu wspomógł się... translatorem Google.

- Z racji tego, że po niemiecku znam jedynie kilka zwrotów stworzeniem tekstu zajął się tłumacz Google. Oczywiście nie mam bladego pojęcia, co dokładnie tutaj śpiewam - stwierdza z rozbrajającą szczerością Pauna.

Sprawdźcie, jak wyszła mu ta przeróbka:

YouTube: Denis Pauna

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.