Section50
Section00
Jack Antonoff
Jack Antonoff, foto: Carlotta Kohl/RCA Records/mat. prasowe
18.05.2021

Nowa płyta Bleachers oficjalnie potwierdzona

Premiera już w lipcu.

Bleachers - sztandarowy projekt Jacka Antonoffa - powraca! Artysta zapowiedział właśnie nowy album zatytułowany "Take the Sadness Out of Saturday Night". Płyta ukaże się 30 lipca nakładem RCA Records. Będzie to następca wydanego w 2017 roku krążka "Gone Now". Wraz z ogłoszeniem kolejnego wydawnictwa Antonoff podzielił się klipem do świeżego singla "Stop Making This Hurt".

Bleachers - Stop Making This Hurt / YouTube: bleachers

Poza dzisiejszą premierą na nowym albumie znajdą się również dwie kompozycje z zeszłego roku. Mowa tu o "chinatown" z gościnnym udziałem Bruce'a Springsteena oraz "45".

W ciągu ostatnich czterech lat Antonoff współpracował muzycznie przy wielu bardzo dużych muzycznych przedsięwzięciach. Artysta współprodukował kompozycje dla takich wykonawców jak Lorde, Lana Del Rey, St. Vincent, Kevin Abstract czy Taylor Swift. Z tą ostatnią zgarnął nawet Nagrodę Grammy za album "folklore".

  

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.