Section50
Section00
Thom Yorke
Thom Yorke, foto: Christian Bertrand/Shutterstock
26.05.2021

Nowy muzyczny projekt Thoma Yorke'a

The Smile - taką nazwą przybrał nowo powstały zespół.

Thom Yorke i Jonny Greenwood zaprezentowali właśnie swój najnowszy muzyczny projekt o nazwie The Smile. Formacja, do której dołączył również Tom Skinner przedstawiła się światu występem-niespodzianką podczas wirtualnego koncertu Live at Worthy Farm w minioną sobotę. Co ciekawe, trio ogłosiło założenie The Smile ledwie kilka godzin przed debiutanckim koncertem.

Zespół rozpoczął sobotni występ od niewydanej piosenki Radiohead zatytułowanej "Skirting On The Surface". Po niej The Smile zagrali siedem totalnie nowych kompozycji, w tym m.in. "You Will Never Work in Television Again", "Panavision", "Just Eyes and Mouth" czy "We Don't Know What Tomorrow Brings".

W swojej muzycznej stylistyce The Smile ociera się o post-punk, proto-punk i math rock, a sam Yorke opisał zespół tak:

- Panie i panowie, jesteśmy The Smile (ang. uśmiech). Chodzi tu bardziej o uśmiech gościa, który z premedytacją okłamuje was na co dzień.

Ciekawi brzmienia The Smile? Oto ono:

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.