Section50
Section00
Chelsea Wolfe
Chelsea Wolfe, foto: Robin Laananen/Sargent House/mat. prasowe
27.05.2021

Chelsea Wolfe zainspirowana Wonder Woman

Artystka dołącza do specjalnego projektu DC Comics.

Po Mastodon przyszła pora na Chelsea Wolfe. Przedstawicielka gothic rocka wzięła udział w "Dark Nights: Death Metal Soundtrack" - specjalnym projekcie muzycznym stworzonym przez DC Comics. Jej wkładem w przedsięwzięcie jest utwór "Diana" nawiązujący do alter ego Wonder Woman - Diany z Themisciry.

Chelsea Wolfe - Diana / YouTube: Chelsea Wolfe

- Uwielbiam historię i oprawę "Dark Nights: Death Metal", a wątek Diany i jej siła naprawdę mnie urzekły - opowiada Wolfe. - W pierwszym wydaniu komiksu jest moment, w którym spotyka się ona z Flashem wyczerpanym tym wszystkim, co musiał zrobić. Postawiłam na tę intymną, niemal romantyczną energię panującą między nimi podczas spotkania. O tym właśnie myślałam pisząc ten utwór - dodaje.

"Diana" to efekt współpracy Chelsea Wolfe z Benem Chisholmem i Tylerem Batesem. Ich doświadczenie w tworzeniu złożonych muzycznych pejzaży sprawiło, że brzmienie utworu tak bardzo przykuwa ucho.

Na "Dark Nights: Death Metal Soundtrack" poza Chelsea Wolfe usłyszeć będziemy mogli m.in. Denzela Curry'ego, Manchester Orchestra, IDLES czy Soccer Mommy.

Premiera już 18 czerwca.

  

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.