Section50
Section00
Winylowe wydanie soundtracku Heroes of Might  Magic III
Winylowe wydanie soundtracku "Heroes of Might & Magic III", foto: mat. promocyjne
06.10.2021

Muzyka z Heroes of Might and Magic III trafi na winyl

Soundtrack z kultowej gry doczeka się wyjątkowej oprawy.

Gamemusic, firma fonograficzna specjalizująca się w wydawaniu muzyki z gier na płytach winylowych, podzieliła się wspaniałą wiadomością, która ucieszy przede wszystkim tych, którzy na przełomie wieków każdą wolną chwilę spędzali grając w popularnych "hirołsów". Otóż prace nad winylowym wydaniem utworów znanych z gry Heroes of Might and Magic III właśnie dobiegły końca!

Na dwupłytowym wydawnictwie znajdzie się 11 utworów wybranych z oryginalnego soundtracku kultowej komputerowej gry turowej. Gamemusic podjęło współpracę z Paulem Anthonym Romero i Robem Kingiem, oryginalnymi twórcami ścieżki dźwiękowej. Muzycy duży nacisk położyli na jakość - każda kompozycja została zremasterowana we współpracy z doświadczonymi inżynierami dźwięku.

- Jedyne, co do tej pory było dostępne, to pliki mp3 lub możliwość przesłuchania kompozycji na kanale YouTube. Wszystkie zostały więc zremasterowane specjalnie na potrzeby tego winylowego, ekskluzywnego wydania - mówią kompozytorzy.

Ścieżka dźwiękowa ukaże się na dwóch 12-calowych płytach winylowych ozdobionych okładką z grafiką autorstwa Magdaleny Katańskiej.

Pierwsze tłoczenie obejmie 1000 egzemplarzy, które dotrą do fanów wiosną 2022 roku.

Behind the scenes of Heroes of Might & Magic III vinyl soundtrack / YouTube: gamemusic.pl

  

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.