Section50
Section00
Dawid Podsiadło
Dawid Podsiadło, foto: Michał Murawski (ishootmusic)/Sony Music/mat. prasowe
16.11.2021

Specjalna płyta od Dawida Podsiadło

Artysta zapowiedział koncertowe wydawnictwo.

Dawid Podsiadło po raz pierwszy w swojej karierze wyda album koncertowy. Będzie on zapisem wyjątkowej trasy "Leśna Muzyka", którą promowały single "Matylda", "Najnowszy klip""Trójkąty i kwadraty" oraz "Małomiasteczkowy", nagrane podczas sesji akustycznej w Tatrach. Premiera płyty zaplanowana jest na 3 grudnia 2021.

Koncerty w ramach "Leśnej Muzyki" były zagrane w składzie rozbudowanym o sekcję dętą. Pierwotnie trasa miała trwać 6 miesięcy, jednak przerywana pandemią w 2020 roku, zakończyła się dopiero rok później. W trakcie 17 miesięcy Podsiadło zagrał 57 koncertów, odwiedzając 16 miast.

Dawid Podsiadlo - Leśna Muzyka / YouTube: Dawid Podsiadło

- Przygotowując tę trasę koncertową mieliśmy wizję zielonej, liściastej i leśnej oprawy. Szybko jednak uświadomiliśmy sobie, że nasza romantyczna wizja często odbiega od rzeczywistości i wystarczy krótki spacer po lesie, by dostrzec sterty śmieci i inne ślady szkodliwej działalności nieodpowiedzialnych ludzi. Przewrotnie postanowiliśmy więc, że nasza "Leśna Muzyka" będzie miała łyse i uschnięte drzewa, wykonane z pozyskanych z recyclingu plastikowych butelek, jako obraz postępującej degradacji przyrody i środowiska naturalnego - mówi Dawid Podsiadło.

Premiera płyty zaplanowana jest na 3 grudnia, a fani, którzy brali udział w koncertach mogą zamówić wyjątkową, limitowaną edycję z dodatkowymi utworami.

"Leśna Muzyka" lista utworów:
01. Intro/Bela - Live
02. Matylda - Live
03. No - Live
04. Forest - Live
05. W Dobrą Stronę - Live
06. Kosmiczne Energie feat. Ralph Kaminski - Live
07. Małomiasteczkowy - Live
08. Trofea - Live
09. Pastempomat - Live
10. No Part II/LIS - Live
11. Nie Kłami - Live
12. Nieznajomy - Live

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.