Section50
Section00
Okładka płyty Antidawn Buriala
Okładka płyty "Antidawn" Buriala, foto: Hyperdub/mat. prasowe
08.01.2022

Burial opublikował "Antidawn EP"

Nowy projekt artysty już dostępny.

Mamy to! Nowy materiał od niezwykle cenionego brytyjskiego producenta, Buriala, właśnie wylądował w sieci. EP-ka "Antidawn", na którą składa się pięć ambientowych kompozycji, jest dostępna w serwisach streamingowych, a wersje fizyczne pojawią się 28 stycznia.

- "Antidawn" opowiada historię zimowego miasta i czegoś, co zachęca do przemierzania go nocą. Rezultat jest jednocześnie uspokajający, jak i niepewny - jest jak cichy i niesamowity blask na tle zimna. Zapiera dech w piersiach, a czas po prostu się zatrzymuje - czytamy w opisie od wytwórni Hyperdub, której nakładem ukazał się "Antidawn".

Mimo, że nowy krążek jest EP-ką, to jego czas trwania zapewnia słuchaczowi całkiem sporo wrażeń. Całość to ponad 40 minut muzycznych wariacji Brytyjczyka. Uwory "Strange Neighbourhood" oraz "Shadow Paradise" stanowią niemal połowę minialbumu.

Burial - Antidawn EP / Spotify: Burial, Hyperdub Ltd

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.