Section50
Section00
Koncert Paramore na Rock En Seine Festival
Koncert Paramore na Rock En Seine Festival, foto: Christian Bertrand/Shutterstock
13.01.2022

Paramore pracuje nad nowym albumem

Szykuje się wielki powrót!

Kolejny album popularnej grupy Paramore zaczyna nabierać realnych kształtów. Członkowie zespołu zdradzili, że wrócili do prac w studiu nad pierwszym od pięciu lat krążkiem.

Obecni członkowie grupy - Hayley Williams, Taylor York i Zac Farro - udzielili wywiadu magazynowi Rolling Stone. W rozmowie oświadczyli, że kolejny projekt nie ma jeszcze tytułu, ale jest już po pierwszych sesjach nagraniowych, a muzycy zamknęli etap początkowy w Nashville i przenieśli się do studia w Kalifornii.

Williams zdradziła również, że jeszcze przed rozpoczęciem prac nad nowym albumem ona i York wracali do muzycznych inspiracji z początków wspólnego grania, co niekoniecznie ma oznaczać, że wydadzą płytę będącą powrotem do stylu "emo".

- Muzyka, którą ekscytowaliśmy się na początku niekoniecznie miała ujście w naszej twórczości. Efekty zawsze miały mnóstwo wątków i tym razem nie jest inaczej. Wciąż jesteśmy w połowie drogi, ale możemy zapewnić dwie rzeczy: znów kładziemy większy akcent na gitarowe brzmienie, a partie perkusyjne Zaca będą naprawdę dzikie - powiedziała Williams, dodając, że cała trójka bardzo pozytywnie patrzy na kierunek, w którym zmierza nowy materiał.

Pozostaje cierpliwie czekać na pierwsze single i kolejne szczegóły następcy "After Laughter".

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.