Czwórka Blog - baner
BLOG - Czwórka - Muzyczny

Producent "Bohemian Rhapsody" przygotowuje film o Michaelu Jacksonie

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2022 14:54
Przed nami filmowa opowieść o legendzie popkultury.

Rozpoczęto prace nad filmem opowiadającym historię Michaela Jacksona. Do ekipy odpowiedzialnej za jego przygotowanie dołączył właśnie Graham King, producent takich tytułów jak "Bohemian Rhapsody", "World War Z" czy "Infiltracja".

Jak podaje tygodnik Variety, nadchodzący film zatytułowany po prostu "Michael" otrzymał oficjalne "błogosławieństwo" osób zarządzających majątkiem Króla Popu.

Scenariuszem filmu zajmie się John Logan ("Gladiator", "Skyfall"), natomiast trio producenckie uzupełnią John Branca i John McClain - przedstawiciele Jacksona. Dystrybucja to działka wytwórni Lionsgate.

- To wielki zaszczyt móc podjąć się przeniesienia dziedzictwa Michaela na duży ekran. Siedząc na Dodger Stadium podczas trasy Victory Tour nie mogłem nawet śnić o tym, by blisko 38 lat później uczestniczyć w takim przedsięwzięciu - opowiada Graham King.

- "Michael" przedstawi widzom szczegółowy portret skomplikowanego człowieka, który stał się Królem Popu. Film ożywi najbardziej pamiętne występy Jacksona, przy okazji dając wgląd w procesy artystyczne i życie prywatne gwiazdy - czytamy w notce prasowej.

Michael Jackson - Billie Jean (Official Video) / YouTube: Michael Jackson

 

Zobacz więcej na temat: Michael Jackson