Section50
Section00
Michael Jackson
Michael Jackson, foto: Vicki L. Miller/Shutterstock
08.02.2022

Producent "Bohemian Rhapsody" przygotowuje film o Michaelu Jacksonie

Przed nami filmowa opowieść o legendzie popkultury.

Rozpoczęto prace nad filmem opowiadającym historię Michaela Jacksona. Do ekipy odpowiedzialnej za jego przygotowanie dołączył właśnie Graham King, producent takich tytułów jak "Bohemian Rhapsody", "World War Z" czy "Infiltracja".

Jak podaje tygodnik Variety, nadchodzący film zatytułowany po prostu "Michael" otrzymał oficjalne "błogosławieństwo" osób zarządzających majątkiem Króla Popu.

Scenariuszem filmu zajmie się John Logan ("Gladiator", "Skyfall"), natomiast trio producenckie uzupełnią John Branca i John McClain - przedstawiciele Jacksona. Dystrybucja to działka wytwórni Lionsgate.

- To wielki zaszczyt móc podjąć się przeniesienia dziedzictwa Michaela na duży ekran. Siedząc na Dodger Stadium podczas trasy Victory Tour nie mogłem nawet śnić o tym, by blisko 38 lat później uczestniczyć w takim przedsięwzięciu - opowiada Graham King.

- "Michael" przedstawi widzom szczegółowy portret skomplikowanego człowieka, który stał się Królem Popu. Film ożywi najbardziej pamiętne występy Jacksona, przy okazji dając wgląd w procesy artystyczne i życie prywatne gwiazdy - czytamy w notce prasowej.

Michael Jackson - Billie Jean (Official Video) / YouTube: Michael Jackson

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.