Section50
Section00
Tool
Tool, foto: Sony Music Poland/mat. prasowe
22.03.2022

Tool prezentuje pierwszy od 15 lat teledysk

Zobaczcie wideo do "Opiate²".

Legendarny zespół Tool zaprezentował właśnie swój pierwszy teledysk od 15 lat, "Opiate2" oraz trzyminutowy podgląd krótkiego filmu dostępnego na Blu-Ray.

"Opiate2" to przeprojektowana i rozszerzona wersja tytułowego utworu z EP-ki z 1992 roku oraz towarzyszący mu niepokojący krótki film, będący pierwszym nowym teledyskiem zespołu od 15 lat.

Odpowiedzialny za wizualizację artysta Dominic Hailstone ("Obcy: Przymierze", "Węgorz") pracował z Adamem Jonesem przy ponad 10-minutowym klipie. Teledysk podkreśla talent Tool do łączenia światów audio i wizualnego, tworząc wszechogarniające doświadczenie dla słuchacza, znak rozpoznawczy zespołu od samego początku kariery. Hailstone i Jones współpracowali także przy sfilmowanych kawałkach, które pojawiły się na aktualnej trasie "Fear Inoculum".

TOOL - Opiate² (Official Clip) / YouTube: TOOL

Tool powraca do Europy na pierwszą trasę po kontynencie od czasu wydania "Fear Inoculum" w 2019 roku. Niecierpliwie wyczekiwana trasa rozpocznie się 23 kwietnia w Kopenhadze i potrwa dwa miesiące. Już 21 maja Tool zagra w krakowskiej Tauron Arenie. Tool po raz ostatni odwiedził Polskę w ramach Impact Festival w 2019 roku.

 

 

AŚ, mat. prasowe

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.