Section50
Section00
Sokół
Sokół, foto: Piotr Pytel/Sony Music Polska/mat. prasowe
11.04.2022

B.EAST FEST - nowy rapowy festiwal na mapie Polski

Białystok dodaje do muzycznego portfolio mocną pozycję!

Po miesiącach posuchy festiwale muzyczne wyrastają na mapie Polski jak grzyby po deszczu. Do największych i dobrze znanych imprez muzycznych dołączają zupełnie nowe pozycje, które mają szansę na dobre zdobyć sympatię wszystkich spragnionych koncertowych emocji.

Dzisiaj oficjalnie ogłoszony został B.EAST FEST - robiący wrażenie festiwal rapowy w sercu Podlasia, Białymstoku. Będzie to pierwsze wydarzenie w takim formacie w tym regionie Polski. W ciągu 2 dni na festiwalowej scenie wystąpi 10 artystów i zespołów trzęsących dziś polską sceną rapową - Avi i Louis Villain, Dziarma, Gruby Mielzky, Kaz Bałagane, Kękę, Kukon, OIO, Rusina, Sokół i Szczyl.

B.EAST FEST odbędzie się na Stadionie Miejskim w Białymstoku w dniach 3-4 czerwca. Na tych, którym koncerty na obiekcie przy ulicy Słonecznej nie wystarczą, czekają specjalne aftery w klubie FOMO. A to jeszcze nie wszystko! Dzień później, 5 czerwca, również na stadionie, solowy koncert zagra Taco Heimngway.

W pierwszy weekend czerwca wszystkie oczy zwrócone zatem będą w kierunku Białegostoku.

 

 

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.