Section50
Section00
SpajkuDziunek
Spajku/Dziunek, foto: mat. prasowe
17.05.2022

Spajku/Dziunek pytają "Gdzie jesteś?"

Przed Wami nowy singiel duetu.

Rapowy duet Spajku/Dziunek, który z pewnością znacie z naszej anteny, przedstawił właśnie numer "Gdzie jesteś?". Jest to kolejny z serii singli tworzących spójny koncept, łączący wcześniejsze dokonania artystów i nowe inspiracje. Kawałek stanowi opowieść o trudnej sztuce dialogu z ciszą. Surowe, gorzkie linijki stawiają niewygodne pytania, a partie instrumentalne prowokują do refleksji. Rapowy duet został wsparty przez trójkę doskonałych muzyków (Maćka Boryczko, Kajetana Borowskiego i Bartka Dworaka) oraz charyzmatyczną wokalistkę, Sandrę Mikę.

Do utworu powstał klip, osadzający historię w murach dawnego domu modlitwy Chewra Thilim, w którym dzisiaj mieści się klubokawiarnia HEVRE. Symboliczna lokacja dopełnia przekaz, ale nie daje gotowych odpowiedzi.

Spajku/Dziunek - Gdzie jesteś? ft. Sandra Mika / YouTube: Spajku Dziunek

Spajku/Dziunek to reprezentanci tarnowskiej sceny „Hip” i krakowskiej sceny „Hop”. Marcin (Spajku) to mistrz ceremonii, Patryk (Dziunek) to producent i beatmaker, czasem wesprze też akuratnym słowem. Muzycznym rdzeniem składu jest rap, ale dźwięki sięgają dużo głębiej, tworząc przestrzeń dla nieoczywistych treści. Inspiracje często pochodzą bezpośrednio od zawodowych muzyków zapraszanych do współtworzenia projektu.

Duet zaznaczył swoją obecność w Czwórkowych progach numerem "Koniec w line-upie", który trafił na składankę "The Best Of Będzie Głośno". W czerwcu zeszłego roku artyści zagościli na scenie w koncertowym studiu Czwórki.

 

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.