Section50
Section00
Rihanna
Rihanna, foto: Cubankite/Shutterstock
06.07.2022

Rihanna najmłodszą "self-made" miliarderką

Raport Forbesa rozwiał wątpliwości.

Rihanna wciąż na fali wznoszącej. Po blisko dwóch miesiącach od przyjścia na świat jej syna, wokalistka została oficjalnie okrzyknięta najmłodszą miliarderką w Stanach Zjednoczonych, która do swojego majątku doszła samodzielnie. Według Forbesa 34-letnia gwiazda obraca majątkiem wartym 1,4 miliarda dolarów, co daje jej 21. miejsce w całym zestawieniu.

Jak podaje Forbes, większość majątku Rihanny pochodzi z jej praw własności do marki kosmetycznej Fenty Beauty (gwiazda ma ich 50%, a drugie tyle należy do koncernu LVMH). Duża część zawrotnej kwoty to 30% udziałów w linii bielizny Savage X Fenty, którą w zeszłym roku wyceniono na miliard dolarów. Riri jest obecnie najbogatszą kobiecą gwiazdą muzyki na świecie.

Wyniki finansowe z ostatniego roku oraz zamieszanie przy wycenie majątku Kylie Jenner pozwoliły Rihannie przejąć koronę najmłodszej miliarderki, która do swojego majątku doszła samodzielnie. Przez krótki czas miano to nosiła wspomniana celebrytka, jednak bardziej szczegółowe analizy wykazały, że jej wartość nie przekracza 900 milionów dolarów.

Ostatnim albumem muzycznym Rihanny jest wydana w 2016 roku płyta "Anti". W tym roku artystka potwierdziła, że prace nad kolejnym krążkiem trwają.

Same Ol' Mistakes / YouTube: Rihanna

 

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.