Section50
Section00
Amy Winehouse
Amy Winehouse, foto: Mischa Richter/Universal Music Polska/mat. prasowe
12.07.2022

Powstanie nowy film poświęcony historii Amy Winehouse

Za kamerą stanie twórczyni "Pięćdziesięciu twarzy Greya".

Jak podają portale Deadline i Variety, niebawem ruszy produkcja filmu biograficznego poświęconego życiu i twórczości Amy Winehouse. Reżyserią "Back to Black" zajmie się Sam Taylor-Johnson ("Pięćdziesiąt twarzy Greya"), natomiast scenariusz stworzy Matt Greenhalgh ("Control", "John Lennon. Chłopak znikąd"). Za produkcję obrazu odpowiadać będą Studiocanal, Alison Owen, Debra Hayward oraz Tracey Seaward. Jak zdradzają wspomniane portale, film miał otrzymać "błogosławieństwo" osób zarządzających wizerunkiem Winehouse, w tym ojca zmarłej artystki.

Amy Winehouse odeszła w lipcu 2011 roku w wieku 27 lat. Cztery lata później ukazał się film dokumentalny "Amy" w reżyserii Asifa Kapadii. Obraz mocno skrytykował postać ojca brytyjskiej megagwiazdy. "Amy" zdobył Oscara dla Najlepszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego.

Amy | Official Trailer HD | A24 / YouTube: A24

 

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.