Czwórka Blog - baner
BLOG - Czwórka - Muzyczny

Kayah w duecie z Julią Wieniawą

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2022 13:10
Artystki łączą siły na XX-lecie wytwórni Kayax.

Do akcji Kayax XX Rework, która ma na celu świętowanie dwudziestolecia Kayaxu dołącza sama współzałożycielka wytwórni – Kayah. Artystka postanowiła zaprosić do duetu Julię Wieniawę i wraz z nią przygotować nową, jazzową wersję jej wielkiego hitu "Nie muszę".

"Nie muszę" to wielki, klubowy hit z repertuaru Julii Wieniawy, który na YouTube uzyskał ponad 27 milionów odtworzeń. Kayah postanowiła zaskoczyć słuchaczy i przy pomocy wybitnych muzyków – Emila Miszka, Sławomira Kurkiewicza, Michała Miśkiewicza oraz Jana Smoczyńskiego, który zajął się także produkcją i aranżacją całości utworu – przygotowała przejmującą jazzową wersję. Do współpracy zaprosiła również samą Julię Wieniawę.

Kayah i Julia Wieniawa - Nie muszę (Kayax XX Rework) / YouTube: KayaxTV

- Nie muszę, ale chcę i sprawia mi to przyjemność. Kocham śpiewać, a kiedy robię to w duecie - kocham podwójnie. Tak i tym razem. Na 20-lecie Kayaxu w ramach naszej zabawy w reworki stworzyłyśmy razem z Julią Wieniawą jazzową wersję jej hitu. Wiedziałam, że śpiewa dobrze, ale nie wiedziałam, że tak dobrze będzie mi się z nią śpiewało. Od kilku dni budzę się z tą piosenką na ustach. Niech i u Was tak będzie - opowiada Kayah.

Jazzowa wersja "Nie muszę" to drugi z wrześniowych reworków. 1 września ukazał się rework hitu Natalii Przybysz "Ciepły wiatr" w wykonaniu thekayetana. Sama akcja będzie kontynuowana jeszcze do końca roku.

 

 

AŚ, mat. prasowe

Zobacz więcej na temat: Kayah