Czwórka Blog - baner
BLOG - Czwórka - Muzyczny

Iggy Pop zapowiedział nową płytę

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 14:01
"Free" w sklepach już we wrześniu.

Iggy Pop, legenda i pionier punk rocka, ogłosił właśnie datę premiery swojej dziewiętnastej już solowej płyty. Album zatytułowany "Free" ukaże się 6 września. Pierwszy singiel, zatytułowany tak, jak krążek, jest już dostępny w sieci.

- Kończąc trasę promującą "Post Pop Depression" czułem się pewny tego, że pozbyłem się problemu ciągłego niepokoju, który prześladował mnie w karierze i w życiu osobistym. Czułem się też jednak pusty. Chciałem założyć ciemne okulary, odwrócić się i odejść. Chciałem być wolny. Zdaję sobie sprawę, że wolność to tylko iluzja, to coś, co jedynie się czuje, ale żyłem i staram się żyć mocno wierząc, że to właśnie uczucia są jedyną rzeczą, którą warto gonić. Wszystko, czego potrzebujemy - niekoniecznie miłość, czy szczęście - to poczucie bycia wolnym. Ten album po prostu mi się przydarzył, a ja mu na to pozwoliłem - mówi artysta.

Ostatnim albumem Iggy'ego Popa jest wydany w 2016 roku "Post Pop Depression". W maju natomiast ukazał się film Jima Jarmuscha "Truposze nie umierają", w którym Pop wcielił się w rolę zombie.

Zobacz więcej na temat: Iggy Pop premiera