Section50
Section00
Martin Scorsese
Martin Scorsese, foto: taniavolobueva/Shutterstock.com
08.07.2020

Martin Scorsese nakręci dokument o Davidzie Johansenie z New York Dolls

Mistrz kina opowie historię ikony glam punka.

Wiemy już, jaki będzie kolejny filmowy projekt mistrza Scorsese! Twórca "Chłopców z ferajny", "Wściekłego Byka" i wielu innych kultowych obrazów ponownie stanie za kamerą, tym razem, by opowiedzieć historię Davida Johansena - lidera popularnej w latach 70. grupy New York Dolls. Za produkcję odpowiadać będzie studio Showtime Documentary Films.

Jak podają informacje prasowe, w niezatytułowanym jeszcze filmie będziemy mogli prześledzić całe życie i karierę Johansena: od dzieciństwa na Staten Island w Nowym Jorku, młodość w East Village na Manhattanie, po stworzenie New York Dolls. Na tym nie koniec, bowiem opowiedziana zostanie również historia artysty po zawieszeniu działalności zespołu - solowe nagrywki pod pseudonimem Buster Poindexter i te tworzone w XXI wieku.

Do pracy nad dokumentem reżyser zaprosił swojego wieloletniego współpracownika, Davida Tedeschiego. Producentami wykonawczymi będą Ron Howard i Brian Grazer. Sam Scorsese przyznał, że Johansena zna od kilkudziesięciu lat, a jego muzyka była dla niego przełomem, od kiedy zaczął słuchać New York Dolls w 1973 roku, kręcąc "Ulice nędzy".

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.