Section50
Section00
Barack Obama
Barack Obama, foto: Frederic Legrand / shutterstock.com
17.11.2020

Nowa playlista od Baracka Obamy

Wśród artystów m.in. Beyoncé, Bob Dylan, U2, Miles Davis i Jay-Z.

Barack Obama podzielił się kolejnym muzycznym "miksem". 44 prezydent Stanów Zjednoczonych przyzwyczaił nas do tego, że co roku publikuje playlisty: wakacyjną oraz podsumowującą dany rok. Tym razem polityk wrzucił na Spotify kawałki, które towarzyszyły mu podczas jego pobytu w Białym Domu.

- Muzyka zawsze odgrywała w moim życiu bardzo ważną rolę, a podczas prezydentury nawet ważniejszą. W trakcie przeglądania notatek przed debatami słuchałem "My 1st Song" Jaya-Z lub "Luck Be a Lady" Franka Sinatry. W trakcie naszego pobytu w Białym Domu razem z Michelle zaprosiliśmy wielu artystów, m.in. Stevie Wondera czy Glorię Estefan na popołudniowe warsztaty z młodzieżą przed wieczornymi występami we Wschodnim Skrzydle. Odbyło się tam wiele koncertów, których nigdy nie zapomnę, jak choćby wykonania Beyoncé, Paula McCartneya czy Boba Dylana. Zebrałem zatem moje ulubione utwory wszystkich tych artystów. Mam nadzieję, że składanka przypadnie Wam do gustu - napisał Obama.

20 utworów wyselekcjonowanych przez byłego prezydenta znajdziecie na Spotify.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.