Czwórka Blog - baner
BLOG - Czwórka - Muzyczny

Fenomen wraca na scenę

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2022 15:57
To będzie pierwszy występ zespołu od lat.

Tym razem warto "robić sensację"! Po 9 latach od ostatniego wspólnego występu Fenomen powróci na scenę w pełnym składzie. Już w czerwcu Ekonom, Żółf, Mazsa i Ziaja dołączą do Radzimira "Jimka" Dębskiego, by wspólnie opowiedzieć "Historię polskiego hip-hopu". Podczas kolejnej odsłony cyklu Dębski skupi się wyłącznie na rodzimych klasykach, a poza Fenomenem wspomogą go m.in. Molesta, Grammatik, O.S.T.R. oraz Kaliber 44. A niewykluczone, że to grono niedługo się powiększy!

Fenomen - Sensacja (Efekt / track04 - teledysk) / YouTube: Outsidewear OSW aka. OESWU

Specjalne wydarzenie "Jimek & goście: Historia polskiego hip-hopu" odbędzie się 12 czerwca na warszawskim Lotnisku Bemowo. Kompozytor powróci tym samym ze swoim słynnym performancem, w którym na żywo z 70-osobową orkiestrą symfoniczną gra największe rapowe klasyki.

Fenomen to jeden z najważniejszych rapowych składów w Polsce. Jego początki sięgają końca lat 90.. Grupa tworzona przez Ekonoma, Żółfia, Mazsę i Ziaję nagrała trzy studyjne albumy, z których pochodzą takie klasyki jak "Sensacja", "Szansa" czy "Ludzie przeciwko ludziom".