Czwórka Blog - baner
BLOG - Czwórka - Muzyczny

Gicik A'Mane i Kosi gośćmi w nowym singlu 1988

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2022 13:30
"RULETA" coraz bliżej.

Po utworach "Bajkał" z Margaret i Kachą, "Przypływ" asthmą, Szczylem i DJ Zetenem oraz "Utkaj mordę" z Tonfą i Zdechłym Osą, 1988 serwuje słuchaczom czwarty singiel zapowiadający jego producencką płytę "RULETA". Tym razem artysta zaprosił do współpracy dżentelmenów z ekipy JWP: Kosiego i Gicika A'Mane. Efektem tej kolaboracji jest numer "Ciąglę stoję". Kawałek ląduje w sieci wraz z klipem zrealizowanym przez samego 1988.

1988 ft. Gicik A'Mane, Kosi - Ciągle Stoję ("RULETA" 2022) / YouTube: 1988

- Hip-Hop od zawsze był dla mnie punktem wyjścia i choć w pewnym sensie powinienem czuć się związany z tą sceną, to wolę obserwować ją z boku, nie będąc jej integralną częścią. Taka jest ta płyta, usłyszycie na niej wiele doskonale znanych nazwisk ze świata rapu, kilku newcomerów oraz reprezentantów i reprezentantki spoza tej sceny. Jednak w zestawieniu z moją wizją muzyki ich twórczość nabiera nieco innego charakteru. W produkcji zawsze stawiałem przede wszystkim na klimat i ładunek emocjonalny - tak samo jest w przypadku Rulety, to muza bardziej do auta niż na imprezę, bardziej na słuchawki niż poranne radyjko, a najlepiej posmakuje w ciasnym klubie z solidnym soundsystemem, bo basowa tradycja jest u mnie zawsze pielęgnowana - opisuje nadchodzącą płytę 1988.

Na "RULECIE" znajdziemy następujących gości: asthma, Barto Katt, Berson, Cichoń, DJ Zeten, Gedz, Gicik Amane, Hades, Hałastra, hermeneia, Kacha, Kosi, Kukon, Margaret, Mati Szert, Miły ATZ, Mokebe, MW, Nath, Onoe Caponoe, Ras, Rosalie., Scolop333ndra, Siwers, Sydoz, Szczyl, Tonfa, Tymek, Wilku WDZ, Włodi, Zdechły Osa, Żyto, Secret Guest no1, Secret Guest no2.

 

 

AŚ, mat. prasowe

Zobacz więcej na temat: 1988 Def Jam JWP Kosi