Section50
Section00
Fabijański i Rogucki w klipie do utworu Narcys
Fabijański i Rogucki w klipie do utworu "Narcys", foto: DeNekstBest/mat. prasowe
19.05.2022

Fabijański w duecie z Roguckim

Niecodzienne połączenie na bicie Ńemego.

"Narcys" - taki tytuł nosi kolejny, trzeci, singiel z nadchodzącej płyty Fabijańskiego. Na nowym numerze, wyprodukowanym przez Ńemego, usłyszeć możemy Piotra Roguckiego (rapującego!). To potrójne połączenie zapewnia słuchaczowi intrygujący miks rocka z rapem. Wszystko zostało udekorowane świetnym klipem Studia Powidok.

Fabijański - Narcys ft. Rogucki (prod. Ńemy) / YouTube: DeNekstBestTV

- Ego artysty jest zazwyczaj bardzo duże i w wielu wypadkach trudne do poskromienia, więc "Narcys" ma dwie twarze. Z jednej strony iluzoryczne samouwielbienie, a z drugiej głębokie poczucie bycia niepotrzebnym, nieatrakcyjnym, brzydkim, grubym - mówi opis utworu.

Premiera nowego albumu Fabijańskiego, zatytułowanego "Cukier", zaplanowana jest na 17 czerwca. Na płycie usłyszymy także wcześniejsze single: "Werter" z gościnnym udziałem Gverilli oraz "Idealista" z Bilonem i Fu.

 

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.