Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
Niedziela

Playlista

fot. aydeethegreat.bandcamp.com
fot. aydeethegreat.bandcamp.com
27.02.2017

Praca dyplomowa? Doktorant nagrał rap album

W drodze do dopisania sobie tytułu PhD doktorant uniwersytetu w Clemson wybrał nieco inny sposób na obronę pracy dyplomowej. 

A.D. Carson to student retoryki, komunikacji i projektowania informacji na uniwersytecie w Clemson a jego praca dyplomowa to 34 rapowe utwory zamknięte na albumie pod tytułem “Owning My Masters: The Rhetorics of Rhymes and Revolutions”. Carson chciał użyć hip-hopu i słowa mówionego jako środka do eksploracji tematów takich jak tożsamość, polityka, sprawiedliwość ekonomiczna, obywatelstwo i język. Autor tej niebanalnej pracy doktorskiej twierdzi, że wybór nośnika stanowi integralną część doktoratu. "Chciałem zbadać, czy pewne opinie są traktowane poważnie, czy ignorowane, ze względu na kolor skóry osoby, która je wypowiada. Czy "czarny głos" może być akceptowany jako autentyczny, czy może odpowiadać na akademickie pytania i być rozważanym jako poprawny w kategoriach akademickich? Dlatego musiałem zaprezentować głos, a nie pisać o nim".

Carson odnosi się także do przejawów rasizmu w kampusie uniwersyteckim, odnosi się do ważnych postaci czarnej świadomości, t.j. Martin Luther King czy Nelson Mandela. W utworach wykorzystane są próbki dźwiękowe z przemówieniami m.in. Malcolma X oraz fragmentami filmów. Doktorant traktuje te sample jako źródła, których użyłby, gdyby jego praca miała tradycyjną formę. Album powstawał w studiu, które mieści się w mieszkaniu Carsona, w produkcji pomogło mu dwóch przyjaciół.

"https://soundcloud.com/sets/term-1-mixtape"

Post udostępniony przez A.D. Carson (@aydeethegreat)

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl