Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
Niedziela

Playlista

fot. pixabay.complusersFreestylers-447519 (Domenta publiczna)
fot. pixabay.com/pl/users/Freestylers-447519/ (Domenta publiczna), foto: pixabay.com/pl/users/Freestylers-447519/
12.04.2017

Już jest - pierwszy raport o sprzedaży winyli w 2017 roku

Brytyjska organizacja Official Charts Company przygotowała lekturę dołującą dla winylowych purystów.

W styczniu pisaliśmy o wielkim powrocie winyla, na co wskazywały raporty dotyczące sprzedaży czarnych krążków w Wielkiej Brytanii. Najnowszy raport jest potwierdzeniem tego, jak wielką popularnością cieszą się teraz czarne krążki, a popularność tą na gotówkę przełożyć postanowiły duże wytwórnie, wydając "gorących" artystów i zaopatrując płytoteki sentymentalnych fanów muzyki w reedycje klasycznych krążków.

W marcu premierę miał album Eda Sheerana zatytułowany "Divide", który już w pierwszym tygodniu zanotował sprzedaż 13 500 sztuk winyli w tydzień, co oznacza mniej więcej tyle, że jest to najszybciej sprzedający się album w tym formacie od 20 lat! Winylowy licznik "Divided" przekroczył już 21 000.  

Tuż za reedycją Amy Winehouse i kolekcją singli Davida Bowie uplasował się debiutant Rag'n'Bone Man, który wyprzedził m.in. The Beatles i Pink Floyd - co już powinno wystarczyć za komentarz do gustów obecnych kolekcjonerów. Według badań BBC połowa współczesnych kupców czarnych krążków nie słucha płyty po zakupie, a 7% ankietowanych nie posiada nawet gramofonu.

Pierwsza dziesiątka:
01. Ed Sheeran – ÷
02. Amy Winehouse – Back to Black
03. David Bowie – Legacy
04. Rag ‘n’ Bone Man – Human
05. The Beatles – Abbey Road
06. Fleetwood Mac – Rumours
07. The xx – I See You
08. Guardians of the Galaxy: Awesome Mix 1 – Original Soundtrack
09. Pink Floyd The Dark Side of the Moon
10. Pulp Fiction – Original Soundtrack

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl