Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
Niedziela

Playlista

fot. Steve Cadman flickr.com (CC BY-SA 2.0)
fot. Steve Cadman /flickr.com/ (CC BY-SA 2.0) , foto: Steve Cadman
26.07.2017

Australia otwiera najszybszą tłocznię winyli na świecie!

Jest to pierwsza tłocznia otworzona w tym kraju od 30 lat.

Na początku 2018 roku fabryki Program Records zostaną wyposażone w pełni zautomatyzowane maszyny kanadyjskiej firmy Viryl Technologies, której przedstawiciele utrzymują, że ich najnowsze urządzenia potrafią tłoczyć płytę w ciągu trzydziestu (!!) sekund.

Tłocznia zacznie od dwunastocalowych krążków o wadze 140 i 180 gram, zanim w kolejnych miesiącach uruchomi produkcję siedmio i dziesięciocalowych płyt.

„Jesteśmy skoncentrowani na wspieraniu lokalnej sceny muzycznej, która jest potwierdzona danymi o wysokiej jakości naszej tłoczni. Australia ma wspaniałą scenę, która zasługuje na dostępne, dobrej jakości winyle wytwarzane tutaj w szybkim czasie” – powiedział właściciel tłoczni Steve Lynch.

Meet the Robot that Presses Vinyl in 30 Seconds from Viryl Tech on Vimeo.W ciągu ostatnich dni wiadomości o otwarciu nowoczesnych, szybkich tłoczni dotarły z Korei Południowej i Japonii, kwestią czasu wydaje się pojawienie takich fabryk również w Europie.

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl