Section50
Section00
14.12.2016

CHILDISH GAMBINO - Have Some Love

mat. Glassnote Records mat. Glassnote Records

Donald Glover to amerykański scenarzysta i aktor, znany z seriali "30 Rock", "Community" i Atlanta", a także takich filmów jak "Marsjanin" czy "Magic Mike XXL". W jednym z nowych odcinków "Gwiezdnych Wojen", poświęconych przygodom Hana Solo, wcieli sie w rolę Lando Calrissiana.

Pod szyldem Childish Gambino z powodzeniem działa również jako raper. Jego drugi studyjny album pt "Because the Internet" nominowany był nawet do nagrody Grammy.

Na rynek trafiła właśnie nowa płyta naszego bohatera pt. Awaken, My Love!". Płyta tym razem zupełnie niehiphopowa i nierapowa, za to doskonała i nawiązująca do klasycznych, soulowo-funkowych dokonań takich grup jak Funkadelic, Sly & The Family Stone czy The Isley Brothers. Materiał zbiera świetne recenzje i słusznie uznawany jest za jedną z najciekawszych płyt roku 2016 (szczególnie tych z czarną muzyką). My również go komplementujemy i polecamy, a na plejlistę Czwórki wybraliśmy z niego utwór "Have Some Love".

Marcin "Harper" Hubert

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.