Section50
Section00
11.02.2015

Selekcja #8: CHLOE MARTINI

Selekcja walentynkowa.

foto:
foto: Ignacy Śmigielski

Autorką najnowszej selekcji dla Muzycznego Bloga Czwórki jest niewiasta: Ania Żmijewska, czyli Chloe Martini - znakomita i niezwykle utalentowana producentka z Warszawy, o której coraz głośniej w muzycznym świecie. Jej nagrania komplementują i grywają takie postaci jak Annie Mac, Hudson Mohawke, Eton Messy, grupa Bondax, Bobby Tank czy S-Type z firmy LuckyMe. Ona sama poproszona została o zremiksowanie utworu z płyty "The Electric Lady" - głośnego albumu słynnej amerykańskiej wokalistki Janelle Monáe ("Prime Time" z udziałem Miguela). A to naprawdę duże wyróżnienie.

9 marca, nakładem paryskiej wytwórni Roche Musique, ukazuje się oficjalna debiutancka EP-ka Chloe Martini pt "Private Joy". Materiał promuje doskonałe nagranie "Get Enough", brzmiące niczym jeden z zaginionych wielkich hitów R&B lat 80.

O sobie i swojej EP-ce artystka opowie 8 marca w niedzielnej Funkadelii. Tutaj zaś nie tylko prezentuje muzyczne inspiracje swojego nowego materiału, ale również dba o to, byście mieli przy czym przytulać się i tanczyć w Walentynki (oraz w każdy inny dzień).

PRINCE - Private Joy (1981)

Chloe Martini : Piosenka Prince’a, która towarzyszyła mi przez cały czas tworzenia nowej EP-ki. Dlatego nadałam jej tytuł "Private Joy". Od razu chce się tańczyć do tego kawałka.

Prince - Private Joy (1) by Prince on Grooveshark

LOOSE ENDS - Hangin’ On A String (Contemplating) (1985)

Za tym utworem stoi Nick Martinelli, producent grupy Five Star, czy właśnie projektu Loose Ends. Dużo cowbelli z Rolanda TR-808 .

NEW EDITION - If It Isn’t Love (1988)

Koniec lat 80. to era new jack swingu zapoczątkowana przez Teddy'ego Riley'a - m.in. głównego producenta albumu "Dangerous’ Michaela Jacksona. Mistrzowie "slow jamów" -  produenci Jimmy Jam i Terry Lewis, przenoszą tutaj ten styl na troszkę inny poziom. Piękna miłosna piosenka.

MINT CONDITION - Breakin' My Heart (1991)

Moim zdaniem jeden z najbardziej utalentowanych zespołów początku lat 90. Słuchając Stokley'a Williamsa można się rozpłynąć.

ZAPP & ROGER - Computer Love (1986)

Roger Troutman, specjalista od talkboxu , włada nim jak nikt inny. W tym utworze możemy też usłyszeć wspaniałą Shirley Murdock. Wielka szkoda, że dziś takich głosów już nie ma.

MICHAEL JACKSON - Liberian Girl (1989)

Na tej liście nie mogło zabraknąć króla popu. Nie byłam pewna którą piosenkę wybrać. Padło na ‚Liberian Girl’, mój ulubiony utwór z płyty "Bad". Zakochałam się w nim głownie przez marimbę z Rolanda D50 .

PAULA ABDUL - Rush, Rush (1991)

Żadna walentynkowa składanka nie może obyć się bez tego utworu. ( W dodatku w teledysku pojawia się Keanu Reeves - przyp. Harper )

SHERRICK - Just Call (1987)

Niedoceniony producent i wokalista lat 80. Bije na głowę wielu innych, dużo bardziej popularnych artystów tamtego okresu.

SPICE GIRLS - Say You’ll Be There (1996)

Spice Girls to moje największe guilty pleasure . No i dziewczyny miały naprawdę świetnych producentów.

ANITA BAKER - Sweet Love (1986)

Nic dodać nic ująć. Bezkompromisowa Anita Baker

KEITH SWEAT - Make It Last Forever (1986)

Kolejne znakomita produkcja Teddy'ego Riley'a.

THE HUMAN LEAGUE - Human (1986)

Dzieło mojego najukochańszego duetu producenckiego Terry Lewis & Jimmy Jam. Chyba śmiało mogę powiedzieć, że jest to moja ulubiona piosenka ever.


AL B. SURE! - Night & Day (1988)

Kolejne moje ulubione nagranie. W 100% reprezentuje wszystko, co w muzyce kocham, i właśnie takie utwory chciałabym tworzyć.

Opr. Marcin "Harper" Hubert

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.