Section50
Section00
26.11.2016

Selekcja #14: KIRO ROX

Szczeciński producent Kiro Rox to reprezentant polskiej klubowej firmy Sequel One. Na rynek trafił właśnie jego debiutancki album pod tytułem "Hidden Sorrow" - pełen serca i emocji, znakomity materiał luźno inspirowany dokonaniami choćby takich twórców jak Synkro, Burial, czy - właśnie - Sorrow. Z okazji premiery albumu, na potrzeby czwórkowego Basstionu, artysta przygotował specjalny DJski miks, uzupełniając całość krótkim komentarzem.

Produkcja.

Kiro Rox: Muzykę tworzę od 2011 roku. Zabawę z produkcją rozpocząłem dość późno. Nie byłem wcześniej djem, ale już jako nastoletni chłopak interesowałem się elektroniką, zbierałem nagrania, a potem regularnie chodziłem do klubów i na koncerty w poszukiwaniu ulubionych dźwięków. W końcu sam postanowiłem spróbować swoich sił w tworzeniu muzyki. Dostrzegłem w tym uniwersalny język, który sam chciałem opanować i potrafić nim się wyrażać.

Brzmienie.

Na przestrzeni tych 6 lat bardzo się ono zmieniało. Zawsze byłem bliski nowoczesnym, perkusyjnym rozwiązaniom. Sekcja rytmiczna jest dla mnie najbardziej istotna - niezależnie od gatunku jaki produkuję. Uwielbiam jednak nadawać swoim kompozycjom ambientowego ducha, a także troszkę ciepła i serca, bijącego z dobrych nagrań r’n’b. Aktualnie gdzieś tutaj znajduje się klucz, by zdefiniować to co robię.

Płyta.

"Hidden Sorrow’’ to moja wizja spokojnej, osobistej elektroniki oraz zapis emocji z przeszłości, do których wracałem myślami nagrywając ten album. Tracklista jest dość wymowna, resztę zostawiam słuchaczowi.

Mix.  

Eklektyczny i  nowoczesny. W paru miejscach naprawdę deepowy. Niepodrabialni artyści, których szanuje od lat. Ich produkcje świetnie sprawdzają się w klubie, ale również pozwalają mi wieczorem odetchnąć po ciężkich dniach. Każdy z utworów to świetna, kompletna produkcja.

tracklista:

DVA - Allyallrecords (Lokane Remix)

Paul Woolford & Psycatron - Stolen (dub-one)

Djrum - Obsession

Djrum - Arcana (Do I Need You)

Jacques Greene - Ready

Falty Dl - Time

War - Invisible (Djrum Remix)

Alex Smoke - All My Atoms (CW-A Remix)

Detboi - Get On Up

Pearson Sound - Starbust

My Nu Leng - Damp (Original Mix)

Andrea - Void

autor: Marcin "Harper" Hubert

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.