Section50
Section00
13.01.2017

Selekcja #15: NEGATIV

Autorem najnowszej czwórkowej selekcji jest Negativ - zbasowany polski duet (Michał Maletz i Michał Wachnowski), o którym powoli coraz głośniej nie tylko w kraju, ale i na świecie. Swoje nagrania publikowali w barwach rodzimej firmy Sequel One, a także nakładem takich zagranicznych wytwórni jak 3000 Bass, Top Billin, Boss Mode, czy brytyjskiej firmy 877. Jeden z ich utworów wylądował również na prestiżowej miksowanej serii "FabricLive", przygotowanej przez grupę My Nu Leng. 

Od jak dawna działacie i co jest Waszym największym sukcesem?

- Działamy od prawie 4 lat, cały ten okres jest dla nas super przygodą i jednym wielkim sukcesem! 

Jak określilibyście swoje brzmienie?

- Nasze brzmienie to hybryda gatunków takich jak drum & bass, grime, UK garage oraz podobnych, ale utrzymana w tempie i konwencji techno oraz house'u. Od prawie samego początku nasze działania kierowaliśmy w stronę Wielkiej Brytanii i stamtąd czerpiemy też inspiracje. 

Podobno mieszkacie w różnych krajach - jeden Michał w Polsce, drugi w Wielkiej Brytanii. Zatem w jaki sposób współpracujecie, nagrywacie?

- Już przed wyjazdem jednego z nas, byliśmy oswojeni ze zdalną pracą. Obecnie pracujemy przesyłając sobie projekty i wymieniając się pomysłami na nasze utwory. Jesteśmy w ciągłym kontakcie. Fajną sprawą jest to, że mamy bardzo podobny gust. Zwykle podobają nam się te same rzeczy i motywy, stąd wspólne działanie przez Internet przychodzi nam bez zgrzytów :-)

Co planujecie na rok 2017?

- Minęło trochę czasu od naszego ostatniego wydawnictwa, więc w tym roku planujemy wypuścić materiał który uzbieraliśmy po drodze. Wszystko w nowej, bardzo ekscytującej wytwórni (na obecną chwilę nie możemy niestety powiedzieć więcej ale czuwajcie bo warto!).

Opowiedzcie o miksie, który przygotowaliście dla Czwórki....

- Mix dla Czwórki to nie tylko prezentacja naszego brzmienia, ale również zapowiedź naszej pierwszej autorskiej imprezy o nazwie "Front", która odbędzie 20 stycznia w Warszawie, w przestrzeni przy ul. Koszykowej 55. Specjalnie na tą okazję ściągamy świetnego producenta i DJ-a o pseudonimie Distro, który na co dzień mieszka w Bristolu, a w weekendy grywa w najlepszych klubach na Wyspach. Będzie to jego pierwszy występ w Polsce - mamy nadzieję że najcieplej przez niego zapamiętany!

NEGATIV - Basstion mix

Ricin - Thriller

Maelstrom - Scanner

Sly One - Dominate

Nu Era & Hybrid Theory - Four Riddim

Chris Lorenzo - Enemys

Distro - xxx

Echoes & Knight - Battle Scar

Wes Smith - The Tribe

Aloka - Typo

Sir Spyro - Topper Top (DJ Bark Lee Cut)

Shift K3Y x DJ Zinc - Jumpstart

Red Eye Hi-Fi - Light Pon Dem ft Fox

J Hus - Lean Bop (Syv Remix)

Daze Prism - Home

A$AP Ferg - New Level (Jordan Burns Edit)

Inkline - Maze

Distro - Tectonic

Skelecta & Distinkt - Wait

Miły ATZ & Ginger & Majkizioom- Dawaj na parkiet

Cellardoor - On The Decks

Conducta - Vague

D O W N L O A D --- >

http://soundcloud.com/negativ
https://www.facebook.com/negativmusic/
https://www.instagram.com/negativ_music/

opr. Marcin "Harper" Hubert

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.