Section50
Section00
29.04.2017

Selekcja #17: HARPER buja na Majówkę

Creole Records Ltd Creole Records Ltd

Do przygotowania poniższej selekcji natchnął mnie Nowozelandczyk Lord Echo, muzyk i producent reggae'owej grupy The Black Seeds. Dokładnie jego nowa świetna wersja "I Love Music" z repertuaru legendarnej soulowej załogi The O'Jays. Na plejliście wylądowały również covery m.in. Curtisa Mayfielda, Arethy Franklin, Marvina Gaye'a, Janis Joplin (a właściwie Ermy Franklin), Evelyn "Champagne" King,  Michaela Jacksona, Etty James, May Jane Girls czy grupy Sister Sledge. Jest klasyka muzyki disco, soul i boogie, są także inne, mam nadzieję, że sympatyczne niespodzianki - to wszystko w wiosennym i słonecznym ujęciu reggae, dub i rocksteady.

Selekcja niby na Majówkę, ale mam nadzieję, że służyć będzie także latem. No i będzie się przy czym grzać i poprawiać nastrój już w te chłodniejsze dni. Zatem: bujajcie się!

Bonus (oraz morał):

Marcin "Harper" Hubert

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.