Section50
Section00
24.05.2017

Selekcja #18: MARCIN KRUPA

mat. artysty mat. artysty

Polski house'owy producent Marcin Krupa powraca na rynek ze znakomitą nową EP-ką pod tytułem "Recorded In The Kitchen". Jeśli podobał Wam się ubiegłoroczny materiał Marcina, szczególnie tytułowe "Spa House" z samplami, że "tu  jest bardzo fajnie", to z pewnością uradują Was również jego nowe nagrania. Mamy nadzieję, że spodoba Wam się także wyborny miks naszego bohatera przygotowany specjalnie na potrzeby "Basstionu", i wypełniony uroczą i słoneczną muzyką house - idealną na te ciepłe, wiosenne i letnie dni. Najpierw jednak krotki wywiad z artystą.  

Czym różni sie twoja solowa twórczość od produkcji projektu Wants?

Marcin Krupa: Z Kacprem (Peresadą - przyp. MaH) robimy mocniejsze rzeczy. Bardziej połamane, basowe. Swój solowy styl określam jako "sample friendly loopy house jams".

Opowiedz nam o swojej nowej Epce "Recorded In The Kitchen". Naprawdę nagrywałeś ją w kuchni?

- Płyta powstawała przez ostatni rok, strasznie długo to u mnie trwa. I faktycznie nagrywałem ją w większości w kuchni. Ale także na przykład w podróży. Finalne brzmienie dopracowywałem w studiu, a masteringiem zajął się Kacper Bogacz z Balkoi Studio.

Swój nowy materiał wydajesz sam - nakładem własnej firmy Astropical Tapes.
Opowiedz trochę o niej: jak określiłbyś jej muzyczny kierunek, kto dla niej nagrywa, etc.

- Astropical powstało dość przypadkowo. Od moich przyjaciół z Plug & Play dostałem demo Astro Buhloone i wspólnie postanowiliśmy wydać ich materiał. Skupiamy się raczej na wydawaniu przyjaciół, ludzi z naszego podwórka, bez spiny na czas i ilość. Wszystko oscyluje dookoła muzyki house. W przygotowaniu EPki od Richu M i Boryna.

Miks, który przygotowałeś dla Basstionu to...

- ... odzwierciedlenie tego co aktualnie gram w swoich setach. Trochę nowości i kilka starszych utworów.

1. Marcin Krupa - Spa House
2. Axel Boman - ABBA 002
3. Harry Parsons - Love Flow
5. Dorsi Platnar - You're Solid as Fuck
6. David & Hjalti - Moods
7. Fritz Zander - Loose Yourself
8. Marcin Krupa - Questions
9. HNNY - Fresh Loundry
10. Snacks - Easy
12. Marcin Krupa - Pora Wstawać
13. Mall Grab - B.F.O.D.A.A.S
14. Cody Currie - Beer Machine
15. Karizma - Work It Out
16. Adryiano - Like Glue 4 U

opr. Marcin "Harper" Hubert

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.