Section50
Section00
17.10.2014

JESSIE WARE - Tough Love (PMR / Island)

W stronę banału.

/

JESSIE WARE

Tough Love

PRM / Island Records

Debiutancki album Jessie Ware pt. "Devotion", to jedna z najlepszych, a na pewno jedna z moich ulubionych popowych płyt ostatnich kilku lat. Nowego, drugiego już albumu pt. '"Tough Love" słucham niezmiennie od dni kilku. Słucham i słucham, staram się bardzo, ale zachwycić się nim jednak jakoś nie mogę. Wracam na chwilę do debiutu, znów sięgam po nowy materiał, i... z rozczarowaniem zauważam, że "Tough Love" nie ma siły, klasy, świeżości oraz błysku pierwszej płyty. Magia, autentyczność i naturalność "Devotion', stępiona i wygładzona została A&R'ową rutyną dużej wytwórni. Nawiązujące do lat 80., organiczne i przestrzenne brzmienie Dave'a Okumu z The Invisible, to charakterystyczne i eleganckie brzmienie które przysporzyło Brytyjce licznych porównań z dokonaniami Sade, zastąpione zostało bardziej syntetyczną produkcją (głównie) duetu BenZel (Two Inch Punch i Benny Blanco). Nawet w głosie pani Ware emocji, żaru i entuzjazmu jakby mniej, więcej zaś kontroli i wokalnego wyćwiczenia. Muzyka płynie tu gładko, miło, bezpiecznie i bez zgrzytów. Niby zmysłowo, często jednak na granicy balladowego banału. I choć większość nagrań traktuje o miłości, mam nieodparte wrażenie, że tym razem Jessie za swym ukochanym, tak jak w "Running", pędzić by już nie chciała.

Oprócz znanego już tytułowego utworu, ze smakowitym, prince'owskim akcentem w warstwie rytmicznej, nieźle prezentuje się również "You & I (Forever)" z udziałem Amerykanina Miguela. Sympatycznie i rhythm'n'bluesowo buja "Kind Of...Sometimes...Maybe", słodko kołysze wyprodukowane przez Julio Bashmore'a "Keep On Lying". Brytyjka wokalnie ożywia się w bardzo dobrym "Champagne Kisses", jednak najlepszy utwór pojawia sie właściwie dopiero na finał, w dodatku jako bonus dostępny wyłącznie w rozszerzonej wersji płyty. "All On You" ma groove, "All On You" posiada klimat, oraz to wszystko, czego na "Tough Love" mi brakuje. Szkoda, że to tylko jedno takie nagranie.

3/5

Marcin "Harper" Hubert

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.