X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Po co dziecku bajka?

Czy czytanie książek rzeczywiście wpływa na rozwój dzieci, a może to tylko bajka dla dorosłych?
Po co dziecku bajka?
Foto: Foto: pixabay.com/domena publiczna
O Audycji

Księżniczki, wróżki, kucyki, super-bohaterowie i dzielne zwierzęta. Każdy z nas przeżywał swój etap fascynacji bohaterami z bajek. Dlaczego warto czytać dzieciom i co im to daje? Według psychologów, czytanie stymuluje rozwój intelektualny, przyspiesza rozwój mowy, rozwija umiejętności komunikacyjne, rozbudowuje pamięć i pobudza do kreatywności. Ale czy dziecko, które nie lubi książek, woli natomiast jazdę na rowerze lub rysownie, musi być od razu „gorzej rozwinięte”? Jednak różnice pomiędzy małymi „molami książkowymi”, a dziećmi lubiącymi inne aktywności, widać już u kilkulatków. Czytanie wpływa bowiem na wrażliwość oraz zdolność reagowania na świat i innych ludzi.Czytanie, to także proces twórczy, który kreuje wyobraźnię, dotyka fantazji i uczuć. Obraz telewizyjny nie ma takiej siły, bo powoduje bierność, nie skupiamy tam większej uwagi na przeżyciach bohaterów. Ale to, co najważniejsze przy wspólnym czytaniu, to budowanie poczucia bliskości i wzajemności – uczuć, które trudno odtworzyć w innych warunkach.

We wtorkowej „Strefie rodzica”, Ludwika Grunwald zapyta swoich gości czy idea prowadzonej od kilku lat kampanii na rzecz czytania dzieciom, ma sens i przynosi rezultaty, czy można ją raczej włożyć między bajki?

Program "Strefa Rodzica" adresowany jest dla wszystkich, którzy chcą dobrze, mądrze, zdrowo i świadomie wychowywać dzieci oraz optymalnie wspierać ich rozwój. Rozmawiamy  o wychowaniu, zdrowiu, kulturze i innych tematach nurtujących przyszłych i obecnych rodziców. Poruszamy też istotne problemy z tym związane. Bardzo cenne są dla nas również opinie samych słuchaczy, którzy e-mailowo lub telefonicznie dzielą się na antenie swoimi doświadczeniami i uwagami. ProwadziLudwika Grunwald.

Zapraszamy na "Strefę Rodzica" od poniedziałku do piątku w godzinach 21:00 - 23:00, a szczególnie we wtorek, 10 listopada.

Zachęcamy do kontaktu na naszym funpage'u: www.facebook.com/polskieradiodzieciom

Playlista