Polskie Radio Dzieciom

Adopcja dziecka z dysfunkcjami zdrowotnymi

Wszyscy marząc o dziecku, widzą je jako zdrowe. Z takim oczekiwaniem przychodzimy do ośrodka adopcyjnego. Jaką rzeczywistość tam zastajemy?
Adopcja dziecka z dysfunkcjami zdrowotnymi
O Audycji

Wszyscy marząc o dziecku, widzą je jako zdrowe. Z takim oczekiwaniem przychodzimy do ośrodka adopcyjnego. Jaką rzeczywistość tam zastajemy? Czy dzieci, które zostały zakwalifikowane do adopcji są zdrowe, czy mają wyzwania zdrowotne i/lub inne? Jakie są to wyzwania i jak sobie z nimi radzić? A jak wyglądają formalności, gdy adoptuje się dziecko chore, niepełnosprawne, wymagające specjalnej opieki i gdzie jest ono diagnozowane, zanim zostanie oddane do adopcji? Jakie największe wyzwania stoją przed rodzicami, adoptującymi dziecko z deficytami zdrowotnymi, rozwojowymi, intelektualnymi. Odpowiedzi poszukamy w najbliższej "Strefie Rodzica" http://on.fb.me/1gqbsAO.

Zaprasza Daria Druzgała. 

GOŚCIE:

- Magdalena Modlibowska - szefowa działu Adopcja w magazynie "Chcemy Być Rodzicami", autorka książek o adopcji, mama adopcyjna

- Monika Jagodzińska - dyrektor Ośrodka Adopcyjnego TPD w Warszawie

- Izabella Ratyńska - psycholog, Dyrektor Biura Fundacji Rodzin Adopcyjnych, mama adopcyjna

Zachęcamy do komentowania i zadawania pytań na naszym funpage'u: www.facebook.com/polskieradiodzieciom oraz do kontaktu telefonicznego w trakcie audycji: 22 645 20 55.

Playlista