Polskie Radio Dzieciom

Małe dziecko, wielki strach

Dopiero co zamknęliście drzwi od pokoju swojego dziecka, zostawiając je utulone w łóżku, a ono już płacze, żebyście włączyli światło, bo pod łóżkiem jest potwór? A może przyczyna strachu Waszego dziecka jest zupełnie inna?
Małe dziecko, wielki strach
Foto: donnierayjones photo on flickr
O Audycji

Każdy wiek ma właściwe sobie lęki. Małe dzieci odczuwają rozmaite lęki słuchowe (dźwięk odkurzacza, tramwaju, głośne grzmoty podczas burzy, wycie wiatru,) czy wizualne (ciemne kolory, duże przedmioty). Starszaki z kolei obawiają się przyziemnych spraw (siniaków przy upadku z roweru), ciemności i rozstania z rodzicami. Na ogół dzieci same wyrastają ze swoich lęków, jednak przed nadmiarem niepokojów, trzeba je chronić. Długotrwałe ich doświadczanie może całkowicie zdominować kontakty z otoczeniem. W „Strefie Rodzica” podpowiemy jak pomóc najmłodszym poradzić sobie ze strachem, jak z nimi rozmawiać i tłumaczyć ich własne lęki, aby w przyszłości dobrze radziły sobie w trudnych sytuacjach. Bądźcie z nami już od 21:00 http://on.fb.me/1gqbsAO

Na Wasze pytania i komentarze czekamy pod numerem telefonu: 22 645 20 55 oraz na Facebooku: www.facebook.com/polskieradiodzieciom.

Playlista