Polskie Radio Dzieciom

Tajemnice Rolki Sztokholmskiej

Jak zostać królowa Polski? Ile osób bierze udział w królewski weselu? Jak ubrać się na uroczystość? Co przywozi ze sobą przyszła żona króla? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas dzisiejszego spotkania. Dowiemy się także czym jest tajemnicza Rolka Sztokholmska.
Karoca królewskiej narzeczonej  Konstancji Austriaczki  na tzw. Rolkce sztokholmskiej  przedstawiającej tryumfalny wjazd polskiego króla Zygmunta III do Krakowa z okazji jego małżeństwa z austriacką arcyksiężniczką.
Karoca królewskiej narzeczonej – Konstancji Austriaczki na tzw. "Rolkce sztokholmskiej" przedstawiającej tryumfalny wjazd polskiego króla Zygmunta III do Krakowa z okazji jego małżeństwa z austriacką arcyksiężniczką. Foto: Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum
O Audycji

Dawno, dawno temu 9 lutego godz. 15:00 09.02.2019 15:00

-

Program o historii "Dawno, dawno temu ..." to program dzięki, któremu możecie dowiedzieć się wielu ciekawych faktów dotyczących historii, szczególnie historii Polski, ale nie tylko. Dzieje naszego kraju są pasjonujące, jak nie jedna baśń ... Stąd też pomysł na tytuł audycji. Razem z nami odkryjecie historyczne miejsca i związane z nimi ciekawostki oraz tajemnice. W programie nie zabraknie także tematów odnoszących się do dawnych kultur, zapomnianych miejsc, a także obyczajów. Zaprasza Marta Powałowska.

Playlista