Polskie Radio Dzieciom

Z górki na pazurki

To nic, że nie ma śniegu. Jest czas, żeby przygotować nasze ciało, na białe szaleństwo!
Foto: pixabay.comdomena publiczna
Foto: pixabay.com/domena publiczna
O Audycji

Biały puch wreszcie przykrył ziemię kilkucentymetrową warstwą. Każda, nawet najmniejsza górka, zachęca nas do zjeżdżania. Ale co wybrać? Ślizg, sanki, narty, a może deskę snowboardową? W dobrym towarzystwie, nie ma większego znaczenia, co wybierzemy. Śnieg wystarczy, by nawet dorośli poczuli się jak dzieci. Jednak fakt, iż jazda z górki możliwa jest tylko zimą, sprawia, że nasz organizm nie jest na to zwykle przygotowany, co naraża go na kontuzje, urazy lub bóle mięśni i stawów i nawet najlepszy sprzęt, może nas przed tym nie ochronić. Czas popracować nad swoją kondycją i już teraz rozpocząć, zaprawę do zimowych sportów.

Tylko, jak przygotować się na spotkanie z małą czy dużą górką – „na sucho”? Jakie mięśnie przydadzą się, żeby się dobrze rozpędzić, a potem sprawnie zahamować? Jak skręcać, aby w kogoś nie wjechać, oraz jak trenować, żeby mieć siłę na wielogodzinne szaleństwo? Dowiecie się tego już w niedzielne przedpołudnie, w audycji „Rodzinny W-F”!

Bawimy się zdrowo na sportowo! „Rodzinny W-F” to źródło najciekawszych pomysłów na wspólną zabawę. Podczas audycji, Słuchacze mogą brać czynny udział w grach i zabawach przed odbiornikami. Dawka porannej gimnastyki i zabawy ruchowe, ćwiczą u naszych Słuchaczy sprawność, zręczność i szybkość. Zabawy związane z tematem danej audycji pomagają rozwijać wyobraźnię, ćwiczą pamięć i koncentrację. Najważniejsze jest jednak to, że „Rodzinny WF” pomaga fantastycznie spędzić czas z rodzicami. Prowadzi: Zbigniew Kozłowski.

Zapraszamy na „Rodzinny W-F” w niedzielę w godzinach 9:00 - 10:00, a szczególnie w niedzielę, 17 stycznia.

Playlista