Polskie Radio Dzieciom

Śmigus Dyngus

W wielkanocne święta tradycji co nie miara, każdy, każdego oblać się stara.
Śmigus Dyngus
Foto: Foto: pixabay.com
O Audycji

W wielkanocne święta tradycji co nie miara, każdy, każdego oblać się stara. Po uroczystym śniadaniu, pora wstać od stołu i się trochę poruszać podczas rodzinnego W-Fu. Tym razem, poznamy różne dawne i nowe zabawy z wykorzystaniem wielkanocnych symboli. Najbardziej związane ze świętami są jajka. Okażą się bardzo przydatne, podczas dzisiejszych ćwiczeń. Jak nakazuje tradycja, będzie kilka konkurencji: toczenie, rzucanie, noszenie i stukanie jednym o drugie. Ten, którego jajko okaże się najbardziej wytrzymałe – zostanie zwycięzcą. A w tych zawodach, zwycięstwo zapewnia szczęście na przyszłość.  A następna konkurencja będzie wymagała zbudowania specjalnego toru przeszkód dla naszych jaj – co Wy na to?  

Następnie, uciekając przed wiadrami wody, trochę pobiegamy. Później, zamienimy się zaś w wielkanocne zające i poćwiczymy wyskakiwanie, ale nie z kapelusza - tylko z koszyczka!

Poza tym, w programie gościć będziemy całą klasę 2a ze szkoły Społecznego Towarzystwa Oświatowego nr 26. Nasi goście opowiedzą nam, jakie znają zwyczaje wielkanocne i w co najbardziej się lubią bawić.

Poznamy obrzędy wielkanocne, jakie towarzyszyły naszym babciom i prababciom. Przekonamy się, czy są podobne, jakie znamy dziś. Dobra zabawa i trochę ruchu – czyli „Rodzinny WF”, to doskonały pomysł na wielkanocny poranek. Nie zapomnijcie jednak, że zanim nadejdą święta, najlepszym i najbardziej przydatnym wysiłkiem fizycznym, będzie pomoc w przygotowaniach do świąt!


Bawimy się zdrowo na sportowo! „Rodzinny W-F” to źródło najciekawszych pomysłów na wspólną zabawę. Podczas audycji, Słuchacze mogą brać czynny udział w grach i zabawach przed odbiornikami. Dawka porannej gimnastyki i zabawy ruchowe, ćwiczą u naszych Słuchaczy sprawność, zręczność i szybkość. Zabawy związane z tematem danej audycji pomagają rozwijać wyobraźnię, ćwiczą pamięć i koncentrację. Najważniejsze jest jednak to, że „Rodzinny WF” pomaga fantastycznie spędzić czas z rodzicami. Prowadzi: Zbigniew Kozłowski.

Zapraszamy na „Rodzinny W-F” w niedzielę w godzinach 9:00 - 10:00, a szczególnie w niedzielę, 27 marca.

Playlista