Polskie Radio Dzieciom

Egipt

Magda i Sergiusz (z gościnnym udziałem trzymiesięcznej Lary) w audycji Dziecko w Drodze opowiedzą o rodzinnym wyjeździe do Egiptu. Tym razem nie będą namawiać na indywidualną wyprawę, bo Egipt to nie jest kraj do włóczęgi po małych hotelikach i pokonywania przestrzeni wynajętym samochodem. Ale to wcale nie oznacza, że wyjazd z rodziną do Egiptu to zły pomysł. Wręcz przeciwnie. Niedrogi wyjazd do Hurghady czy Sharm-el-Sheikh może być wstępem do fascynujących wycieczek, które poszerzają horyzonty i pozwalają zobaczyć z bliska miejsca, które do tej pory widzieliśmy oczami wyobraźni, na kartach powieści czy w filmach.
Piramidy w Gizie
Piramidy w GizieFoto: pixabay/CC0
O Audycji

Magda, która pracowała w Egipcie jako rezydentka biur podróży i Sergiusz, który nad Nilem był na wykopaliskach archeologicznych, podpowiedzą gdzie pojechać i co zobaczyć, oraz jak sprawić, by wyjazd do Egiptu był udany i bezpieczny.

Dziecko w drodze 2 lutego 2019 godz. 21:00

-

Podróże z dzieckiem Barwny i bardzo praktyczny poradnik globtroterów, którzy podróżują z małym dzieckiem. Audycja składa się z trzech części. W pierwszej prowadzący opowiadają o miejscu, w którym byli i o przygodach, które im się przytrafiły. W drugiej, pojawia się gość - zazwyczaj jest to ekspert z danego kierunku lub kraju. Z trzeciej część audycji dowiecie się, jak i za ile można pojechać w dane miejsce, co koniecznie trzeba pokazać swoim Pociechom, co zjeść, jakie pamiątki kupić, i czego się wystrzegać. Zapraszają Magda i Sergiusz Pinkwart.

Playlista