Polskie Radio Dzieciom

Gambia

Gambia - Magda i Sergiusz Pinkwart, czyli ekipa Dziecka w drodze wybierają się do Gambii. To najmniejszy kraj kontynentalnej Afryki, a jednocześnie cieszy się opinią jednego z najbardziej przyjaznych. Jeśli marzy nam się rodzinna wyprawa na Czarny Ląd, ale obawiamy się ze względu na bezpieczeństwo to Gambia jest świetnym krajem na początek, byśmy mogli zdecydować, czy Afryka nam się podoba.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay/CC0
O Audycji

Magda i Sergiusz, wraz z fotografem Dominikiem Skurzakiem, w 2015 roku otrzymali Nagrodę Magellana za najlepszy przewodnik turystyczny, właśnie o Gambii – "Kraina uśmiechu" wyd. National Geographic.

Dziecko w drodze Dziecko w drodze

Dziecko w drodze 16 lutego 2019 godz. 21:00

-

Podróże z dzieckiem Barwny i bardzo praktyczny poradnik globtroterów, którzy podróżują z małym dzieckiem. Audycja składa się z trzech części. W pierwszej prowadzący opowiadają o miejscu, w którym byli i o przygodach, które im się przytrafiły. W drugiej, pojawia się gość - zazwyczaj jest to ekspert z danego kierunku lub kraju. Z trzeciej część audycji dowiecie się, jak i za ile można pojechać w dane miejsce, co koniecznie trzeba pokazać swoim Pociechom, co zjeść, jakie pamiątki kupić, i czego się wystrzegać. Zapraszają Magda i Sergiusz Pinkwart.

 

Playlista