X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ekumenia

Modlitwa o pokój w Syrii

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 06:01
W odbudowanej katedrze ormiańsko-katolickiej w Aleppo została odprawiona Msza w intencji pokoju w Syrii. Obecni byli biskupi katoliccy wszystkich obrządków oraz prawosławni.
Audio

Uroczystości przewodniczył zwierzchnik miejscowej wspólnoty ormiańskiej, abp Boutros Marayati. Modlitwa wyrażała pragnienie spojrzenia z nadzieją w przyszłość, że pomimo różnic, chrześcijanie i muzułmanie mogą żyć razem.

Jak stwierdził chaldejski biskup Aleppo, Antoine Audo, celebracja była wspólnym świadectwem obecności, wiary oraz wytrwałości. - Pokój jest drogą nadziei. Przeżywaliśmy ten dzień wspólnie. To są takie małe znaki nadziei, które pokazują, że Kościół jest obecny, daje świadectwo. Idzie razem ponad podziałami, niezależnie od panującej wokół przemocy – powiedział bp Audo. Abp Marayati zaznaczył, cytując Papież Franciszka, że chcemy budować mosty, a nie mury. - Pragniemy zachęcać do uruchamiania dynamiki komunii, tworzyć ekumenizm, który daje chrześcijanom impuls do budowania jedności, klimatu wzajemnego szacunku. To wszystko zamiast podziałów, uczucia pogardy czy niechęci - dodał abp Marayati.

Biskup zauważył, że poprzez toczącą się od wielu lat wojnę, dzięki działalności Caritas, ludzie odkryli prawdziwe oblicze Kościoła zaangażowanego w pomoc biednym, w tworzenie atmosfery szacunku i dialogu.


Zobacz więcej na temat: wiara