X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ekumenia

Wspólny apel w związku z aktami terroru Boko Haram.

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2020 06:01
Światowa Rada Kościołów oraz Światowa Federacja Luterańska, wystosowały wspólny apel do prezydenta Nigerii Muhammadu Buhariego, w związku z niekończącymi się aktami terroru przeciw chrześcijanom ze strony Boko Haram.
Audio

Apel, podpisany przez pastora Olava Fykse Tveita,sekretarza generalnego ŚRK oraz pastora Martina Junge'a, sekretarza generalnego ŚFL:  jest odpowiedzią na niedawne zamordowanie przez islamistów pastora Lawana Andimiego oraz nieustająca falę zbrodni "w długiej i bolesnej historii ekstremistycznej przemocy w regionie, pomimo ogłoszonej klęski" rebeliantów.

Autorzy listu zwracają uwagę, że „jeśli celem jest duchowieństwo, zwykli członkowie społeczności są jeszcze bardziej zagrożeni”. Sygnatariusze listu wskazują, iż intensywność ataków znacznie wzrosła w ostatnich tygodniach, pomimo, iż „Wasz rząd mówi, że pokonał powstanie Boko Haram (...) A jednak ataki, porwania, wymuszenia, sekciarskie zabójstwa, gwałty i uprowadzenia młodych dziewcząt przez tą i inne grupy ekstremistyczne nadal trwają”.

Dlatego Światowa Rada Kościołów i Światowa Federacja Luterańska wzywa władze Nigerii do „zreformowania aparatu bezpieczeństwa" i zapewnienia skuteczności działań przedstawicieli organów  bezpieczeństwa, wśród wielu społeczności w Nigerii. Apel dotyczy też uprowadzonej 16 letniej chrześcijanki Leah Sharibu "i setek innych w niewoli Boko Haram ora ISWAP  (Państwo Islamskie Zachodniej Afryki), zanim będzie za późno, spotka ich ten sam los co pastora Andimi".

Autorzy apelu, wskazują, iż obecna sytuacja w Nigerii wymaga zdecydowanego przywództwa, aby położyć kres powtarzającym się aktom okrucieństwa. Pełna treść listu na stronie Światowej Rady Kościołów

Zobacz więcej na temat: wiara