Kardynał Krajewski w imieniu Ojca Świętego zapewnił o współczucia dla narodu ukraińskiego w tej dramatycznej godzinie jego dziejów.
Metropolita Epifaniusz podziękował papieżowi Franciszkowi za modlitwę o pokój na Ukrainie oraz za troskę o ofiary wojny i uchodźców.
„Jesteśmy wdzięczni papieżowi, a także katolikom i wszystkim chrześcijanom na całym świecie za modlitwę o pokój na Ukrainie i wsparcie dla naszego narodu w czasie wojny” – powiedział zwierzchnik Kościoła Prawosławnego Ukrainy.
Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki ogłosił, że we Lwowie odbędzie się ekumeniczna modlitwa o pokój dla Ukrainy z udziałem hierarchów Kościoła Prawosławnego Ukrainy. Data i miejsce zostaną podane w późniejszym terminie.
Z kolei Nuncjatura Apostolska poinformowała na swojej stronie internetowej, że wśród zaplanowanych wydarzeń wizyty kardynała Krajewskiego, specjalnego wysłannika Ojca Świętego ds. pomocy humanitarnej na Ukrainie, zaplanowane jest spotkanie modlitewne Rady Kościołów, które odbędzie się 10 marca o godz. 12.00 w archikatedrze lwowskiej.