X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Młodzi liderzy polskiej nauki nagrodzeni

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2013 19:00
Kilkudziesięciu młodych polskich naukowców będzie miało środki na prowadzenie swoich badań. To laureaci IV edycji organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju programu Lider, którego celem jest wspieranie młodych pionierów polskiej nauki.
Audio

W konkursie nagrodzono 44 osoby. Na uroczystej gali w Pałacu Prymasowskim laureaci odebrali symboliczne czeki. Wręczała je minister nauki i szkolnictwa wyższego, Lena Kolarska-Bobińska. - Poprzez swoje działania nagrodzeni inspirują innych i są liderami w grupach badawczych. Wyznaczają też nowe kierunki rozwoju polskiej nauki - mówiła minister.

Biorąc udział w konkursie naukowcy musieli przygotować własny projekt badawczy. Laureaci otrzymają środki finansowe na ich realizację. - Było się o co bić, nagrodzeni dostali średnio milion złotych na swoje badania - mówi IAR dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, profesor Krzysztof Kurzydłowski.

Co ważne, efekty badań naukowców muszą znaleźć zastosowanie w praktyce. Jeden z laureatów konkursu, doktor inżynier Michał Frydrysiak z Politechniki Łódzkiej chce opracować specjalną odzież i połączony z nią system do opieki nad osobami starszymi. Ma on monitorować podstawowe parametry życiowe, a w sytuacji zagrożenia wysyłać sms-a do opiekuna. Michał Frydrysiak przyznaje, że takie wsparcie to ogromna szansa dla młodych naukowców, bo "bez pieniędzy nie ma nauki".

W czterech dotychczasowych edycjach programu "Lider" Narodowe Centrum Badań i Rozwoju sfinansowało projekty badawcze 141 młodym badaczom, przekazując im łącznie 141 milionów złotych. Podczas dzisiejszej gali zapowiedziano kolejną edycję konkursu. Wnioski będzie można przesyłać od 2 stycznia do 3 marca przyszłego roku.

(ew/IAR)

Zobacz więcej na temat: NAUKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak