X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Einstein oryginalny

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2010 10:16
Po raz pierwszy pokazano oryginał pracy Einsteina o teorii względności.
Audio

Po raz pierwszy w historii można oglądać cały rękopis ogólnej teorii względności Alberta Einsteina. Wystawę w Akademii Nauki w Jerozolimie zorganizowano z okazji 50. rocznicy jej powstania. 14 marca przypadają 131 urodziny fizyka.

Rękopis ma 46 stron. Pokazano je w oddzielnych gablotach, w których utrzymywana jest odpowiadnia temperatura i wilgotność powietrza.

Albert Einstein zapisał na nich ogólną teorię względności, wzory matematyczne oraz poprawki i cytaty. Kurator wystawy Hanoch Gutfreund podkreślił, że noblista zmienił rozumienie przestrzeni, czasu i grawitacji. - Komentarze dodane na licznych stronach pokazują fundamentalne idee Einsteina, z którymi się mierzył, trudności jakie napotkał - powiedział Gutfreund.

Genialny fizyk opublikował ponad 450 prac, w tym ponad 300 naukowych. Stworzył ogólną i szczególną teorię względności, a w 1922 r. otrzymał Nagrodę Nobla "za zasługi dla fizyki teoretycznej, szczególnie za odkrycie praw rządzących efektem fotoelektrycznym".

Albert Einstein był niemieckim Żydem i jednym z fundatorów Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie. Rękopis podarował uczelni w 1925 roku - cztery lata po otrzymaniu nagrody Nobla. Premier Izraela David Ben Gurion w 1952 roku zaproponował fizykowi stanowisko prezydenta, ale ten odmówił.

pg, IAR

Zobacz więcej na temat: IAR Izrael Jerozolima NAUKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Płaska Ziemia

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2008 09:11
Zobacz wykład prof. Turskiego.
rozwiń zwiń