Nauka

Zmiana załogi ISS

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2014 11:11
Oficjalne pożegnania już były, teraz jeszcze tylko tradycyjny ostatni dzwonek i odcumowanie. Za kilka godzin (01:01 czasu polskiego) część załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wraca na Ziemię.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: NASA

Życie na Stacji to przykład tego, że na orbicie współpraca rosyjsko-amerykańska ma się znacznie lepiej niż na Ziemi.

 

- Dużo zdziałaliśmy, świetnie się bawiliśmy i była to praca zespołowa. Sasza i Oleg byli na orbitalnych spacerach. Przylatywały i odlatywały statki Progress, ATV i Cygnus. A teraz dowództwo przejmie Maksim Surajew - mówił dotychczasowy dowódca Steve Swanson z NASA, który wraz z dwoma rosyjskimi kosmonautami szykuje się do powrotu.

 

Kapsuła Sojuz odcumuje w nocy o 01:01 czasu polskiego, skieruje się ku Ziemi i wyląduje w Kazachstanie trzy godziny później.

(IAR)

Zobacz więcej na temat: astronautyka NAUKA

Czytaj także

ESA wybrała miejsca lądowania na komecie

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2014 20:55
Wysłana przez Europę misja Rosetta ma zakończyć się wysłaniem na kometę 67P/Churyumov-Gerasimenko próbnika. ESA wytypowała 5 celów. Nikt wcześniej nie lądował na komecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie będzie rezydować POLSA?

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 21:21
Posłowie połączonych komisji sejmowych zarekomendowali w środę izbie przyjęcie większości poprawek Senatu do ustawy o Polskiej Agencji Kosmicznej. Uważają jednak, że Agencja powinna mieć siedzibę w Warszawie, a nie w Gdańsku - jak chcieli senatorowie.
rozwiń zwiń