Kultura

"Zrywam z ZASP-em"

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2011 14:32
Joanna Szczepkowska zrezygnowała z członkowstwa w ZASP. Oficialnym powodem był brak zaproszenia na najbliższy Walny Zjazd Delegatów ZASP.

Joanna Szczepkowska, aktorka i była prezes Związku Artystów Scen Polskich (ZASP) zrezygnowała z członkostwa w strukturach związku.

Powodem tej decyzji był brak zaproszenia na najbliższy Walny Zjazd Delegatów ZASP, który odbędzie się 13 czerwca.

- Uważam za skandal, że nie zaproszono mnie na zjazd. Uniemożliwiono mi konfrontację ze sprawozdaniem z działalności związku, które chce ogłosić zarząd. Nie zaproszono mnie jako prezesa związku, który działał w roku organizacji zjazdu na sam zjazd. Zablokowano mi możliwość jakichkolwiek wypowiedzi. To precedens w historii działań związku - powiedziała aktorka.

Atorka zdradziła jednak, że brak zaproszenia nie był jedynym powodem jej rezygnacji z czlonkowstwa w związku: - Bardzo drastyczna i dyskusyjna jest kwestia przyznania sobie diet przez zarząd. Zrezygnowałam z członkostwa w związku także ze względu na tę sprawę. Zamknięcie mi ust w tak szokujący sposób sprawia, że nie chcę mieć już do czynienia ze związkiem i jest to moje ostatnie słowo - zakończyła Szczepkowska.

Joanna Szczepkowska w kwietniu 2010 roku została prezesem ZASP-u. W grudniu zrezygnowała ze stanowiska, nie chcąc firmować swoim nazwiskiem "istniejącego stanu rzeczy" w ZASP. - Istotą dzisiejszego ZASP jest tajemnicza działalność zarządu. Ci ludzie robią, co chcą, nie licząc się z opinią członków ZASP z sekcji krajowych. Nie dotyczy to wszystkich, ale zbyt wielki jest finansowy majątek ZASP, żeby w tej sytuacji spać spokojnie, biorąc za niego osobistą odpowiedzialność - mówiła wówczas.

Od stycznia nowym prezesem ZASP jest Olgierd Łukaszewicz.

(pj/PAP)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni