Kultura

Street Art atakuje wiejskie drzewa i przystanki!

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2012 02:00
Wypełnione muralami wioski, nietypowe kapliczki, telewizory z video artem w środku pola. Warto, by kierowcy jeżdżący którąś z polskich szos, czasem się zatrzymali i popatrzyli.
Audio

Daniel Rycharski zaczął od wsi Kurówko, na północnym Mazowszu. Tam mieszkają jego dziadkowie i to na ich domu powstał pierwszy mural. - Potem właściwie każdy mieszkaniec prosił, żeby namalował coś w jego gospodarstwie.

/

Artysta przeniósł się do Kurówka, muralami pokryła się cała wolna przestrzeń we wsi. Przystanki, stodoły, rudery - mówi Dorota Łagodzka, kuratorka trwającej właśnie wystawy artysty w Toruniu.

Projekt zaczął rozszerzać się na sąsiednie wsi. Powstała m.in."Galeria-Kapliczka". Zamiast świętych obrazków, albo figurek na drzewach pojawia się sztuka.

Przeniesienie takiej działalności do galerii może być trudne. W Galerii Sztuki Wozownia prezentowane są zdjęcia z mazowieckich wsi. Na jedną ścianę przeniesiony został po prostu jeden z murali Rycharskiego. - Aranżacja ma przypominać zrujnowane gospodarstwa, w których pojawiają się murale - mówi w "Terenie Kultura" Łagodzka.


usc

Zobacz więcej na temat: mieszkanie Toruń
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni