X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Malarstwo pomiędzy

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2011 12:38
Natalia Bażowska przestrzeń galerii zmienia w miejsce rozmowy ze zwierzętami i nieznajomymi. I rozmawia malarsko - feerią barw.
Audio
  • Adrian Chorębała o wystawie Pokój do rozmowy ze zwierzętami

W katowickim Rondzie Sztuki 13 lutego otwarto wystawę Natalii Bażowskiej "Pokój do rozmów ze zwierzętami".

Jak opowiada Agnieszce Obszańskiej Adrian Chorębała z Ronda Sztuki:-  Natalia Bażowska jest po pierwsze malarką, po drugie doktorem psychiatrii. Artystka zmienia przestrzeń galerii w obszar naszej świadomości. Maluje zwierzęta i ludzi, nieznajomych. Przedstawione postaci mają pozacierane twarze, najważniejsze jest ich barwne nasycenie - wyjaśnia.

Gość trójkowej audycji "Radiowy Dom Kultury" dodaje, że Natalia Bażowska maluje feerią barw, nasyconymi kolorami. - Kreowane przez nią postaci są jakby przeswietlone, utrwalone przez kamerę na podczerwień. Sposób portretowania twarzy, jaki wybrała artystka, pozwala przyjrzeć się osobom z różnych perspektyw. Bażowska trochę jak Witkacy obnaża ludzkie bebechy - wyjaśnia.

Obrazowana przez artystkę przestrzeń jest niedokońca przyjazna, a raczej należy ją nazwać niepokojącą. - Bażowska obnaża ciemne aspekty ludzkiej psychiki. Zwierzęta, które występują na płótnach malarskich mają być swego rodzaju łącznikiem między nami, a światem, który jest nam nieprzyjazny, obcy - dodaje Chorębała. 

Płótna prezentowane na ekspozycji "Pokój do rozmów ze zwierzętami" to malarstwo pomiędzy realizmem, a bajkowością, stawiające pytania.

Wystawa będzie czynna do 28 lutego.

Aby dowiedzieć się więcej o ekspozycji, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku, w boksie Posłuchaj po prawej stronie. 

(pj)

 Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni