X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
malarstwo

Kwadratura Kultury: O początkach drogi artystycznej

Co roku polskie uczelnie artystyczne opuszczają setki absolwentów. Gdzie młodzi adepci sztuk wizualnych mogą zadebiutować, zabłysnąć talentem i oryginalnością oraz wykazać się umiejętnościami warsztatowymi? o tym, jak wygląda początek ich artystycznej drogi, i co decyzuje o tym, czy młodemu artyście uda się żyć ze swej sztuki, mówił w audycji Kwadratura Kultury w Polskim Radiu 24 Paweł Sosnowski, historyk sztuki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zamek Królewski malarstwo wystawa Nowy Jork Wilno

Kazimierz Malewicz, artysta wielu kultur

Trafił na piedestał światowego malarstwa, wybitny Polak, malarz poeta i filozof. Kazimierz Malewicz - o którym Władysław Strzemiński w 1922 roku napisał: "Podstawą istnienia nowej sztuki stanowią prace Malewicza, artysty wielkości niezmiernej, olbrzyma, decydującego o losach sztuki przez całe stulecia..". O życiu i twórczości artysty mówli w Polskim Radiu 24: Iwona Malewicz - krewna artysty, laureatka Honorowego Orderu Zasłużony dla Kultury Polskiej, Arnold Ananicz - malarz i aktor.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo obywatelskie społeczeństwo malarstwo